אחיות הקנאביס של המרכז

0
אחיות קנאביס שהוכשרו עד היום במרכז אבישר!

אחיות קנאביס

החשיבות לליווי המטופל ע"י אחות קנאביס בעת הטיפול היא עצומה. לאחיות הקנאביס ידע רב אודות מחלות, מצבים רפואיים והתרופות אותם נוטלים המטופלים. הן יכולות לסייע בהתאמת דרכי הצריכה השונות, התאמת מוצרי הקנאביס הנכונים והמינונים המתאימים.

במידה ומטופל נוטל תרופות נוספות קיימת חשיבות רבה עוד יותר לליווי ומעקב ע"י אחות. האחיות הן חלק בלתי נפרד מרגע התאמת הטיפול, תחילת הטיפול והמשכו. מעורבות אחיות בתהליך  תורם משמעותית  לזיהוי שימוש שגוי ולא בטיחותי. מטופלים  נעזרים בהדרכה רוקחית בעת ניפוק הקנאביס, אולם יש צורך בהדרכה מקיפה והוליסטית הרבה יותר . אחים ואחיות מלווים מטופלים בכל מעגלי החיים ולצוות המטפל יש את הידע והכלים הנדרשים לזיהוי הצרכים הביופסיכוסוציאליים של המטופל.

שילוב אחות בתחילת התהליך מאפשר תשאול מקצועי מקיף אודות המצב הרפואי תסמינים נלווים, תרופות שנוטל, אורח חייו, עיסוקו ומערכות התמיכה שסביבו , בהתאם לכך ניתן לקבל תוכנית טיפול אישית הכוללת תיאום ציפיות מהטיפול, את אופן הצריכה המועדף, הרכבי המוצר, הדרכה לתחילת טיפול, ליווי ומעקב אחר השפעה ותופעות לוואי.

כיום מעל 450 אחים ואחיות בארץ בעלי ידע והכשרה מקצועית בטיפול בקנאביס. מאז מאי 2018 החלו קורסי הכשרה ביוזמת האחות אירית אבישר, מרצה עיקרית ורכזת אקדמית של הקורס. 

עד היום  התקיימו 10 מחזורים.  בוגרי הקורס, אחים ואחיות מוסמכים, רובם אקדמאיים, חלקם בעלי מומחיות קלינית, עובדים בתחומים שונים ברפואה הציבורית ומיישמים את הנלמד.

ניהול הטיפול  בקנאביס והמעקב אחר תוצאות הטיפול על ידי אחיות, שומר על בטיחות המטופלים ומפחית תופעות לוואי . ניהול סיכונים  מונע ביקורים מיותרים אצל רופאים וחדרי מיון ומפחית  מהבירוקרטיה עמה מתמודדים המטופלים. 

נכון להיום אין למטופלים היכן לקבל הדרכה לטיפול בקנאביס על ידי אחות ברפואה הציבורית, למעט בבי"ח תל השומר, שם הוקמה יחידת קנאביס. טיפול בקנאביס נדרש גם למטופלים ברפואה הציבורית ובתקווה כי ייפתחו בקרוב מרכזים נוספים.

מטופלים רשאים לפנות להדרכה פרטית עם אחות, ולא מומלץ לחפש המלצות אישיות או תשובות לשאלות בנושא ברשתות החברתיות. לעתים קרובות הדבר מוביל לתופעות לוואי וחוסר הצלחה בטיפול. 

אחיות מעלות אצל המטופלים את רמות התקווה והאמונה, דבר שמסייע אף הוא לטיפול.

ההתייחסות ההוליסטית של האחות למטופל, כוללת מתן מענה לרגשות שעולים או מחשבות שונות, חרדה ואי וודאות, שיכולים להיפתר עם מתן מידע והדרכה. ידוע כי ידע מקדם ביטחון והרגשה טובה אצל המטופל. לאחות הידע והכלים, למתן הדרכה, ייעוץ וליווי המטופלים לשימוש מושכל בקנאביס.

תקווה ואופטימיות קשורות לתוצאות בריאותיות חיוביות באותה מידה שחוסר תקווה קשור לתוצאות שליליות. אחים ואחיות מסוגלים לזהות רמות תקווה ואמונה אצל המטופלים, בעקר סביב אירועים של משברי חיים והם עשויים לסייע באמצעות שיחה וייעוץ.

נכון להיום יש במדינת ישראל כ 130 אלף מטופלים בעלי רישיון לטיפול בקנאביס רפואי . בין המטופלים ניתן למצוא חולים סופניים וחולים במחלות כרוניות שכיחות הפוגעות באיכות חייהם כגון פרקינסון , דמנציה , אפילפסיה, כאב כרוני ועוד.  המטופלים יכולים לגשת לבית המרקחת ולקנות את הקנאביס ולהשתמש בביתם . חוסר הידע והמידע הנגיש למטופל יוצר תופעה של שימוש לא יעיל , לא בטוח ולעיתים אף מסוכן עבור חלק מהמטופלים, בעקר כאשר צורכים גם תרופות מרשם רבות. בנוסף , ישנם מטופלים היכולים להיעזר בקנאביס רפואי , אך חוששים ולפעמים נמנעים לפנות לרופא. אלו הם רק חלק מהסיבות בגללן הוקם המרכז ההוליסטי של אירית אבישר,  אשר מטרתו להנגיש את הטיפול בקנאביס רפואי בקהילה ולדאוג למטופלים בביתם תוך הדרכה של מטופל ומשפחתו או המטפל העיקרי. במרכז פועלים אחים ואחיות, בוגרי קורס קנאביס רפואי לאחיות, המדריכים  ומלווים מטופלים בקהילה. כחלק מתוכנית הליווי יש ביקורי בית , שיחות וידאו , שיחות טלפוניות ומענה באימייל ובהודעות טקסט.  למרכז יש שיתופי פעולה עם רופאים בכל התחומים, מילדים ועד קשישים, ובכך מסייע למטופל בתקשורת מול הרופאים וכן נותן מענה לרופאים הדורשים לקבל מידע אודות טיב הטיפול ושלומו של המטופל. המרכז מסייע בתקשורת מול בתי המרקחת במידת הצורך, על מנת לדאוג כי המטופל מקבל את המוצרים המתאימים ביותר עבורו .

במהלך שנות הפעילות של המרפאה של אירית אבישר, היו אלפי מטופלים שקיבלו הדרכה וליווי של צוות האחיות . מידע רב נאסף אודות שיטות טיפול, שילוב מוצרי קנאביס , תופעות לוואי וכו',   מידע חיוני המסייע לנו להתאים , לדייק ולתת טיפול איכותי לכל מטופל בהתאם לצרכיו האישיים.

לאחיות הקנאביס ידע רב בדרכי הטיפול השונות, התאמת מוצרי הקנאביס הנכונים והמינונים,

כיום רבים בעולם צורכים שמן CBD(קנבידיול), אשר אינו תמים בכלל וגם פה חשובים ההדרכה והליווי.

גם אם רכשתם שמן CBD כדאי מאד להתייעץ עם אחות ולהתאים את מינון הטיפול לסדר היום ולמצב הרפואי שלכם.

במידה ויש לכם מחלות כרוניות כמו סכרת, יתר לחץ דם, מחלות מטבוליות, מחלות לב וכלי דם, מחלות אוטואימוניות, דלקות מפרקים, אפילפסיה, אוטיזם, פוסט טראומה, פרקינסון, דמנציה ועוד, כדאי לקבוע פגישת ייעוץ אישית עם אחות.

בפגישת יעוץ אישית עם האחות  אירית אבישר, ניתן לקבל ייעוץ הוליסטי כולל הטיפול בקנאביס תוך התייחסות למצבו האישי של המטופל ובהתאם לציפיות המטופל.ת מהטיפול.

דילוג לתוכן